گوشه ای از فرموده های حضرت پیامبر اکرم(ص) در خطبه غدیر

اى گروه مردم! تعداد شما بيش از آن است كه با من دست بيعت دهيد، و خداوند مرا مأمور فرموده تا از شما در باره امارت على بن أبى طالب و امامان پس از او كه همه از صلب من و اويند اقرار زبانى بگيرم، پس همگى بگوييد: «گفته هايت را شنيديم و به و به نصب على بن أبى طالب و فرزندان صلبى او به امارت مسلمين راضى و فرمانبرداريم، و با تو در اين باره با قلبها و جان و زبان و دستهايمان بيعت می كنيم، بر اين عهد زندگى می كنيم و می ميريم و برانگيخته خواهيم شد، و نه تغيير و تبديلى در آن دهيم، و نه هيچ شك و ترديدى در آن كنيم. و از عهد خود باز نگرديم و زير پيمان خود نزنيم، و تا آخر مطيع خداوند بوده و گوش به فرمان شما و على امير المؤمنين و امامان از نسل تو و صلب على پس از حسن و حسين خواهيم بود.


✅بدانيد كه او مسلط و قاهر در دين است. بدانيد، او از ستمكاران انتقام خواهد گرفت. بدانيد، او فاتح قلعه‏ها و شهرها است. بدانيد او مشركان و دشمنان دين را نابود مى‏كند. بدانيد، او خونبهاى اولياى خدا را مى‏گيرد،بدانيد، او يارى رسان دين خدا است، بدانيد، او از درياى وسيع حقيقت و معرفت مینوشد.

✅بدانيد كه خاتم امامان، قائم مهدى، از ما است.

✅نور خداوند در من راه يافته، سپس در على ع، و پس از آن در نسل او تا قائم مهدى عج جارى خواهد بود، مهدى عج، همو كه حق خدا و هر حقى را می گيرد از ما است.

✅علی و أولاد پاكش ثقل اصغرند و قرآن مجيد ثقل اكبر است و هر كدام از آن دو مؤيد و موافق ديگرى خواهد بود، و هرگز از همديگر جدا نخواهند شد تا روزى كه در جانب حوض به من رسند.

✅من همان صراط مستقيم و راه راستى هستم كه خداوند به شما امر فرموده از آن پيروى كنيد و بعد از من على بن أبى طالب، سپس فرزندان من از صلب او صراط مستقيم‏اند.همان پيشوايانى كه مردم را به راه حق هدايت مى‏نمايند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *